Husí peří

Polské Husí Peří
Polski puch gęsi

Polské husí peří
přírodní tepelná izolace nejvyšší kvality

Husí peří, zejména polské husí peří, které je ceněno po celém světě, vyniká fantastickými tepelně izolačními vlastnostmi - ty jsou dány přirozenou strukturou peří, které má schopnost vytvářet struktury zadržující a uchovávající vzduch. Právě ta funguje jako izolant: udržuje teplo v blízkosti těla a zároveň blokuje chlad zvenčí. Prachové peří se získává z podbřišku husy - zde se nachází nejjemnější a nejcennější surovina sněhobílé barvy. Hnízdění těchto ptáků probíhá ekologickým a etickým způsobem v mírném polském klimatu s velkou teplotní amplitudou, která je pro vývoj hus příznivá. Celý proces chovu podléhá přísným kontrolám: od okamžiku vylíhnutí housat až po pokročilé technologie zpracování suroviny na nejkvalitnější prach. Pouze kombinací všech těchto faktorů lze získat husí peří jedinečné kvality a vysokých tepelně izolačních parametrů, které se osvědčí i v těch nejextrémnějších podmínkách.

puch_icon

Přesná technologie zpracování husího peří

Naše husí peří prochází precizním a časově velmi náročným zpracováním. To zaručuje, že získáváme nejkvalitnější peří, kterým plníme naše péřové bundy.

A jak se to dělá...

Vysoce kvalitní vybraná surovina se promyje, aby se zbavila povrchových usazenin. Poté se podrobí sterilizaci při teplotě nad 120 , která odstraní všechny mikroorganismy a roztoče. Takto připravené peří se posílá do třídírny, kde se ručním výběrem oddělí od nekvalitních kusů. Dodatečné odsávání z něj odstraní jednotlivé praporce. Díky tomu se získává nedotčené husí peří, jehož kvalitu potvrdila uznávaná japonská výzkumná centra IDFL a QTEC.

Věděli jste, že...

Ruční výběr peří je nejpřesnější metodou separace peří na světě! Jedná se o časově velmi náročný proces - výkon jednoho kvalifikovaného pracovníka je 0,4 kg peří denně.

Polski puch gęsi
Co wyróżnia puch gęsi z polskich hodowli?

Čím se odlišuje husí peří z polských farem?

  • Špičková tepelná izolace jedná se o přírodní izolaci s fenomenálními tepelně izolačními vlastnostmi. Naše husí peří je nejkvalitnější surovina s vysokým poměrem prachového peří a peří (90/10). Přestože je dnes outdoorový průmysl natolik vyspělý, že každou chvíli přináší další a další inovativní řešení, stále se nepodařilo vytvořit syntetickou výplň, která by se z hlediska tepelných vlastností vyrovnala husímu peří. Díky vlastnostem husího peří lze vydržet i ty největší mrazy. Ne nadarmo nosí pokořitelé nejvyšších hor světa během nejnáročnějších výprav, kde teploty klesají až k -40 ℃ oblékají péřové kombinézy.
  • Úžasně pružné a lehké - díky vysoké pružnosti je prachové peří ultralehké a snadno stlačitelné. Bundu z prachového peří lze srolovat do malé velikosti a přenášet v kapse batohu, po srolování plně získá svůj původní tvar. Plnivost se vyjadřuje v jednotce Cuin, která označuje poměr hmotnosti k objemu, který zaujímá surovina - čím vyšší je tento poměr, tím lepší jsou tepelně izolační vlastnosti prachového peří a tím nižší je jeho hmotnost.

Mistrovské vlastnosti

Plnivost našeho husího peří je 730 Cuin. Obecně se má za to, že dobré izolační vlastnosti vykazuje peří s parametry 500 Cuin a nad 700 Cuin se již jedná o surovinu s prakticky dokonalými izolačními vlastnostmi.

  • Polští chovatelé - pochází ze světoznámých polských farem. Podnebí v Polsku s velkou teplotní amplitudou je příznivé pro vývoj prvotřídního husího peří. Celý chov probíhá ekologickým způsobem a v každé fázi je věnována velká pozornost jejich bezpečnosti a pohodě.
  • Šetrné k materiálu - Zrna prachového peří jsou tvořena dlouhými přilnavými rozvětveními, které jim umožňují trvale se spojit do velkých struktur. Peří v této formě poskytuje nejvyšší úroveň tepelné izolace a méně proniká do tkaniny, což prodlužuje její životnost a odolnost.
  • Antialergenní - získáváním prachového peří od spolehlivých dodavatelů a jeho sterilizací za vysokých teplot vzniká čisté a nealergizující prachové peří.
  • Ekologické - je zcela biologicky odbouratelné a šetrné k životnímu prostředí.
Polski puch gęsi

TermoaktivníProdyšnýUltralehkýŠetrný k životnímu prostředí

Složení: 100% polské husí peří
Produkt: Husí peří 90/10EN
Plnivost: FP 730 cu.in
Původ: Polsko
Dámská péřová bunda JDW 72 1
Akce Novinka
8 990 Kč –41 %
5 290 Kč

Dámská péřová bunda kombinuje extrémní lehkost a kompaktnost a zároveň poskytuje bezkonkurenčně výjimečný tepelný komfort. Fenomenální tepelně...

+ další
JDW72XS
Dámská péřová bunda JDW 20 1
Akce Novinka
8 990 Kč –41 %
5 290 Kč

Dámská péřová bunda kombinuje extrémní lehkost a kompaktnost a zároveň poskytuje bezkonkurenčně výjimečný tepelný komfort. Fenomenální tepelně...

+ další
JDW20XS
Dámská péřová bunda JDW 18M4 1
Akce Novinka
9 890 Kč –40 %
5 900 Kč

Dámská péřová bunda kombinuje extrémní lehkost a kompaktnost a zároveň poskytuje bezkonkurenčně výjimečný tepelný komfort. Fenomenální tepelně...

+ další
JDW18M4M
3 položek celkem
Zpět do obchodu